LETNIE SPOTKANIA MŁODYCH TWÓRCÓW 2024

Zapraszamy do zapisów na bezpłatne warsztaty dla dzieci pt . "Na tropach abstrakcji" 

prowadzenie: Joanna Nau i Joanna Hanć

termin: [29.07-2.08] w godz. 10:30-13:30 BRAK MIEJSC

dzieci w wieku od 10 do 13 lat


Co można zobaczyć w dziele sztuki w którym na pierwszy rzut oka nic konkretnego nie widać? Czemu patrząc na sęk w drewnie zaczynamy dostrzegać w nim twarz? Idąc tropem uproszczenia formy w malarstwie , inspirując się takimi artystami jak Henri Matiss , Pablo Picasso, Paul Klee będziemy malować na dużych formatach, wycinać różne kształty, tworzyć kolaże. Zastanowimy się jak namalować zapach, jaką bylibyśmy melodią. Będziemy projektować i wykonywać kostiumy inspirując się teatrem w Bauhasie i tworzyć zwiewne formy przestrzenne w stylu Alexandra Caldera. Co istotne będziemy starali się nazywać to co widzimy, czujemy i opowiadać o tym co zrobiliśmy.


Zajęcia odbywają się w cyklach tygodniowych.
Prosimy o wcześniejsze zapisy telefonicznie (68 325 3726),
mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub osobiście.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

https://docs.google.com/forms/d/1jOozT1oXFP6oaltE023SrAZ1kHWM2q26XOQbt3w0TQ4/edit


Joanna Nau - animatorka kultury, edukatorka artystyczna, kulturoznawca. Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Magister pedagogiki ze specjalnością animacja kultury z profilem teatr na Uniwersytecie Zielonogórskim
Certyfikowana Trenerka 1 stopnia metody Sensoplastyka®. Od lat wspiera rozwój artystyczny dzieci i młodzieży, prowadząc warsztaty plastyczne. Twierdzi, że w każdym drzemie talent a dziecięca wyobraźnia i pomysłowość nie mają granic.Na co dzień uczy plastyki w szkołach podstawowych oraz prowadzi firmę Bufetova – Warsztatova.

Joanna Hanć ukończyła w Zielonej Górze Animację Społeczno – Kulturalną (teatr) i Edukację Artystyczną na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom z malarstwa u prof. A. Klimczaka - Dobrzanieckiego) Nauczycielka plastyki, edukatorka sztuki i ilustratorka. Od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem i prowadzeniem warsztatów artystycznych, współpracując z wieloma instytucjami i organizacjami, upowszechniając idee sztuki, kreatywności i współpracy.

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.