Zapraszamy na wystawę malarstwa Karoliny Spiak
Otwarcie wystawy 13.03.2009, godzina 18:00
Wystawa czynna do 29.03.2009


Karolina Spiak maluje rzeczywistość sobie najbliższą: wydarzenia z dnia codziennego bezpośrednio ją dotyczące oraz relacje zachodzące między znanymi jej osobami. Przenosi do obrazów zasłyszane przypadkiem cytaty, objaśniając nimi zilustrowaną sytuację. Jej prace przypominają kartki wyrwane z dziennika - umieszczone są na tekturowych, nierównych płytkach. Każda karta opowiada inną historię, ale składa się na zwarty cykl, który tworzy pełny obraz polskiego społeczeństwa zamieszkującego miejskie osiedle. (M.Gendera, fragment tekstu towarzyszącego wystawie "Podejrzane" w Austriackim Forum Kultury w Warszawie)

Karolina Spiak (1983), w latach 2002-2007 studiowała na Uniwersytecie Zielonogórskim w Katedrze Sztuki i Kultury Plastycznej na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Dyplom z malarstwa w 2007r. – „Pamiętniki, notatniki” pod kierunkiem ad. II st. Pauliny Komorowskiej-Birger. Obecnie studentka V roku wzornictwa, specjalizacja projektowanie szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się również edukacją artystyczną, prowadziła warsztaty artystyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Udział w wystawach zbiorowych:

2007-2008 Miejsce do mieszkania, miejsce do kochania – wszystkie edycje wystawy, BWA w Zielonej Górze, Galeria Miejska we Wrocławiu; Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku
2008 Podejrzane – Austriackie Forum Kultury w Warszawie
2008 Wielka szajba – Muzeum Regionalne w Bełchatowie
2008 Dziedzictwo Ducha Gór – wystawa poplenerowa – Muzeum Karkonoskie (Dom Hauptmanna) w Szklarskiej Porębie