Galeria BWA serdecznie zaprasza w poniedziałek 6 grudnia o godz. 19:00 na koncert eksperymentalnej muzyki elektronicznej.
Zagrają zespoły: MK9, HEAD58M, NO.THING.

06.12.2010, godzina 19:00

KOREKTA!! Nie zagrają zespoły BLITZ i Vilgoć. Wystąpi zespół HEAD58M.

 

 


 

 

MK9

MK9

MK9 to kolejna odsłona działań Michael`a Contreras`a powołana w 2001. MK9 przenosi słuchacza na zupełnie inny poziom psychologicznego zaangażowania. Wycofanie, lęk, skrajne stany emocjonalne, psychomanipulacje oraz izolacja jednostki w społeczeństwie to główna tematyka podejmowana przez artystę. Bazę muzyczną stanowią intensywne formy power electronics/noise.

Na potrzeby wydawnicze MK9 stworzył wydawnictwo "Neural Operations", które stało się głównym kanałem wydawniczym aktualnych działań audio/video.

Od 1992 Contreras wydał ponad 40 różnych prac solowych i kompilacyjnych, które dystrybuowane były praktycznie na całym świecie. Jego dorobek koncertowy to prawie 300 live actów, m.in.:

1995 - Transgression - Theatre Pooh, Tokyo Japan
1997 - 6 month USA and Canada Tour
1998 - 3 Separate Acts of Deviant Behavior - 7hz, San Francisco, California
1998 - Self Annihilation Tour - Europe, Canada and USA
1998 - Lecture at Toronto School of Art and Design
1999 - Enacted Hostage Sequence - 7hz, San Francisco, California
1999 - Performance for an Ongoing Audience - Chicago, Illinois
2000 - Sentinels of the Apocalypse Tour - Europe and USA
2000 - Performance for Chair and Black Floor, Final Death Squad Show - 7hz, San Francisco, California
2002 - 7hz Tour - Europe (as mk9)

 

VILGOĆ

VILGOĆ

Vilgoć jest projektem, który stara się zamknąć emocje w radykalnej formule dźwiękowej. Stąd, projekt Vilgoć nawiązuje do stylistyki nurtu określanego mianem harsh noise/power electronics.
Jego początkowo aktywność zapisała się w okresie przełomu milenijnego W swoim dorobku scenicznym projekt Vilgoć miał okazję występować u boku m.in. takich artystów jak Zbigniew Karkowski, Death Squad, Job Karma, Genetic Transmission, Napalmed, XV Parówek, Krew Z Kontaktu, Galina, Mirosław Rajkowski, Head 58m, The Sleep Sessions, Griefer, Brutophilia, Kylie Minosie, Nemezis, Merzbow, Fundamental Research Laboratories, Sektion B. Po kilku latach hibernacji projekt Vilgoć powrócił do działalności artystycznej.
Obecnie projekt Vilgoć jest wycofaniem w świat własnych ograniczeń. Ograniczeń, które zniekształcają dźwiękiem wszystko. Dlatego właśnie formuła HNW [Harsh Noise Wall] stała się kierunkiem, który wyznacza kolejne działania projektu Vilgoć...

 

BLITZ

BLITZ

Artysta multimedialny. W swoich pracach wykorzystuje komputer, video, dźwięk.
Komponuje muzykę przemysłową. Człowiek w otoczeniu miejskim to motyw przewodni jego działań artystycznych. Inspiruje się konstruktywizmem rosyjskim, niemieckim ekspresjonizmem oraz sztuką totalitarną Rosji i Niemiec. Silny wpływ na charakter jego twórczości ma otoczenie, w którym żyje-sceneria przemysłowych dzielnic, miasta fabryczne. Mieszka w Łodzi i w Warszawie. Jest artystą bezkompromisowym, twórcza ekspresja jest pochodną jego osobowości.
Absolwent Warszawskiego Studium Fotograficznego oraz Europejskiej Akademii Fotografii.

 

NO.THING

NO.THING

Jednoosobowy projekt powołany do życia w 2008 poruszający się w stylistyce harshnoise. Jednym z głównych motywów działania N.TH jest introspekcja własnych lęków i zobrazowanie ich poprzez dźwięk, w oparciu głównie o analogowe instrumentarium. Tam gdzie kończy się rozum, zaczyna się NO.THING.

 

HEAD58M

HEAD58M


"Head58m" to przestrzeń, w której równouprawnienie dźwięku i obrazu staje się spotkaniem na granicy surowego postindustrialu, dark ambientu, semiotyki i hermerycznej filozofii
przemiany. Abstrakcyjne szumy infiltrują tu hipnotyczne tło, w którym dominuje balansujący w głebi rytm i delikatnie zaakcentowana melodyka.
Surowa sfera dźwięku wchodzi w interakcje ze strukturalnie potraktowanym obrazem, tworząc niepokojący klimat zniszczenia i zapomnienia.
Koloryt całości nęci przeczuciem inicjacji i transgresyjnej tęsknoty za tym,co ukryte.
"Head58m" to autorski projekt Krzysztofa Pawlika (twórcy formacji christblood, inire, the embryonal position, radio internazionale), kompozytora, autora muzyki teatralnej, wielu realizacji audiowizualnych, wideoartu i eksperymentalnych audycji radiowych.