Serdecznie zapraszamy 17 marca o godzinie 19:00 na promocję katalogu „Trzy Czte Ry! Performance!", który podsumowuje wydarzenia cyklu spotkań w Galerii BWA w Zielonej Górze (luty - październik 2015 roku).
Naszymi gośćmi będą: prof. Janusz Bałdyga UAP w Poznaniu, dr Artur Grabowski ASP Kraków oraz kuratorka cyklu Aleksandra Kubiak. Rozmowę poprowadzi Wojciech Kozłowski, dyrektor Galerii BWA.
Spotkanie odbędzie się w trakcie wystawy Honzy Zamojskiego „A - NA - TO - MY", której jedną ze składowych jest scena z projektu „Trzy Czte Ry! Performance!".

W ramach cyklu „Trzy Czte Ry! Performance" obejrzeliśmy performansy Mai Ziarkowskiej, Przemysława Branasa, Adama Gruby, Szymona Kuli, Justyny Łoś, Norberta Delmana, Agaty Polny, Zuzanny Czajkowskiej, Dariusza Kocińskiego, Michała Fryca, Małgorzaty Michałowskiej oraz Grupy Restauracja Europa (Gordian Piec, Piotr Gajda, Mariusz Marchlewicz). Wysłuchaliśmy dwóch wykładów: Joanny Zielińskiej pt.: Teatr w muzeum. O współczesnych strategiach performatywnych" oraz dr. Jakuba Dąbrowskiego „Prawo autorskie i performans". W nieistniejącym już kinie Nysa uczestniczyliśmy w pokazie filmów „America Is Not Ready For This" oraz „Książę", autorstwa Karola Radziszewskiego.

W katalogu „Trzy Czte Ry! Performance!" prezentujemy teksty Joanny Zielińskiej, Olgi Schiller, prof. Artura Tajbera oraz dra Łukasza Musielaka, wprowadzenie- kuratorka cyklu Aleksandra Kubiak. Autorem projektu katalogu
i identyfikacji wizualnej cyklu jest Feliks Marciniak. Dofinansowano z budżetu MKiDN.

dr Artur "Arti" Grabowski (ur. 1977) - polski artysta malarz i performer. Adiunkt w Pracowni Sztuki Performance na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie (kierownik pracowni: prof. Artur Tajber). Uczestnik wielu festiwali sztuki performance w Polsce i za granicą, kurator m.in. XIII edycji Festiwalu Performance w Piotrkowie Trybunalskim oraz czterech edycji spotkań performance w Państwowej Galerii Sztuki w Spocie - od 2013 jest członkiem rady programowej tej galerii. W latach 2005 - 2010 był członkiem krakowskiego Stowarzyszenia Fort Sztuki. W latach 2003 - 2007 współpracował z poznańskim Teatrem Porywacze Ciał.

prof. Janusz Bałdyga (ur. 1954) - prowadzi Pracownię Sztuki Performance na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, absolwent ASP w Warszawie. Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem i performance. Członek grupy twórczej Pracownia (1976-81).
Współprowadzący „Pracownię Dziekanka" (1977-79). Członek teatru Akademia Ruchu (od 1979). Prowadzi autorski program dydaktyczny w formie warsztatów i wykładów realizowanych w galeriach, centrach artystycznych i ośrodkach teatralnych (od 1982). Uczestnik licznych wystaw i prezentacji w Polsce
i na świecie (m.in. w Niemczech, Singapurze, Ukrainie, Kanadzie).

Aleksandra Kubiak (ur. 1978) - absolwentka Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim (2004), gdzie od 2013 do 2015 roku prowadziła zajęcia w Instytucie Sztuk Wizualnych. Zajmuje się wideo, obiektem, działaniami performatywnymi. W latach 2001-2013 tworzyła z Karoliną Wiktor Grupę Sędzia Główny. Od 2012 roku jest doktorantką na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich na UAP w Poznaniu. Jej prace indywidualne oraz z Grupą Sędzia Główny były prezentowane zarówno w Polsce jak i na świecie - na festiwalach performance oraz na wystawach zbiorowych, m.in. w Londynie, Grazu, Wenecji, Sztokholmie, Berlinie, Nowym Jorku, Johannesburgu.


http://www.obieg.pl/rozmowy/35244
http://www.obieg.pl/felieton/36958
http://magazynszum.pl/krytyka/mlodzi-artysci-ciagle-w-paralizu