Wystawa Wojciecha Zamiary pt. Ty pójdziesz góra, a ja doliną, była pretekstem do poznania tajników fotografii analogowej. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak działa stary aparat analogowy. Zaskoczeniem dla dzieci było to że, kiedy fotografujemy to nie możemy obejrzeć zdjęć natychmiast, tylko czekamy z niecierpliwością na ich wywołanie. Dowiedzieli się jak kiedyś pracowali fotograficy oraz w jaki sposób powstaje negatyw i potem papierowy pozytyw. Jednak największe zainteresowanie i pytania wśród dzieci wzbudzały telewizory kineskopowe. Dlaczego są takie duże i dziwne?
Podczas warsztatów przedszkolaki podjęli próbę interpretacji własnego „ja”. W tworzeniu wykorzystywali kredki i farby oraz również folię przezroczystą w kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim, czyli w odcieniach w jakich artysta miał założone koszulki w filmie pt. RGB. Mali artyści i artystki stworzyły swój pierwszy autoportret… wyszła niezła pikseloza...

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.